5 מיתוסים על צריכת דלק

מכונית גדולה זוללת דלק? כדאי לחמם את המנוע לפני שיוצאים לדרך? כל כך הרבה מיתוסים מתגלגלים על צריכת דלק – בכתבה זו נציג 5 מיתוסים בולטים ונבחן את נכונותם.

דלק הוא מקור אנרגיה זמין, שבו אנחנו משתמשים בין היתר על מנת להניע סוגים שונים של כלי רכב ומכוניות פרטיות. דווקא בגלל הביקוש לדלק והמחירים הגבוהים שלו, יש גם הרבה מאוד מיתוסים סביב הנושא. אז מה אמת ומה שקר? הנה 5 מיתוסים עם הבהרות שיעשו לכם סדר:

מכונית גדולה לא בהכרח צורכת יותר דלק

בניגוד למה שנהוג לחשוב, רכב 7 מקומות לא בהכרח יצרוך יותר דלק מאשר מכונית מיני או סופר מיני. בפועל, מה שמשפיע על צריכת הדלק של הרכב זה בעיקר המנוע: אם המנוע חסכוני, מתקדם, משוכלל ויעיל, הוא יצרוך פחות דלק ממנוע מסורבל וישן גם כאשר הרכב גדול ומאסיבי.

בדגמים חדשים לא צריך לחמם את המנוע

עד לפני כמה שנים נהוג היה לחשוב שכדאי לחמם את המנוע לפני שיוצאים לדרך. הנחת המוצא הזו כיום נחשבת לשגויה לחלוטין והיא אפילו עלולה לגרום יותר נזק מתועלת, כי הרי התנעה של הרכב צורכת דלק בלי קשר לקילומטראז’. אז נכון שיש דגמים ישנים שבהם חימום המנוע לפני הנסיעה מומלץ על ידי היצרן, אך הם ישנים ונדירים מאוד. 

הפעלת מזגן לא חוסכת בדלק

עוד טעות נפוצה היא שעדיף לוותר על הדלקת מזגן ולפתוח חלון, כדי לחסוך בצריכת הדלק ואולי לצמצם את ההוצאה החודשית. זה נשמע הגיוני, אך המציאות היא אחרת: כאשר החלונות פתוחים הרכב יותר מתאמץ.

אם הרכב מתאמץ, הוא צורך יותר אנרגיה ויותר דלק. חשוב כמובן להסתייג ולהסביר שוב שהמצב מעט שונה עם רכבים ישנים שבהם צריכת הדלק לא מאוזנת בגלל הדלקת המזגן, אבל בכל שאר המכוניות אין סיבה לדאגה.

מהירות גבוהה כן משפיעה על צריכת הדלק

יש מיתוסים נכונים שדווקא כן כדאי להישמע להם. אחד מהם קובע שנסיעה במהירות גבוהה מגדילה את צריכת הדלק, והוא מבוסס על שורה ארוכה של מחקרים וממצאים. לכן, עדיף תמיד לנסוע לאט כדי לשמור על כללי הזהירות, להגן על הסביבה ועל הנוסעים ועל הדרך גם לחסוך הוצאות. 

יש קשר בין לחץ אוויר בצמיגים לבין צריכת דלק

חלק גדול מהמיתוסים השונים סביב צריכת דלק של הרכב קשים לאישוש או להפרכה בגלל ההבדלים בין הדגמים והיצרנים. מנגד, יש קביעות אובייקטיביות שרלוונטיות לכל סוגי הרכבים כפי שהם מוכרים לנו כיום – כמו למשל אלו שקושרות בין לחץ האוויר בצמיגים לבין צריכת הדלק.

כמו גם עם המזגן, לחץ אוויר נמוך מדי גורם למנוע להתאמץ. אז אם לחץ האוויר אינו תקין, התוצאה עלולה להיות צריכת דלק מופרזת ומיותרת.

אצלנו תקבלו את ההחזר החודשי הנמוך בישראל. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכבי שטח הם הפרטנטרים המושלמים לאוהבי טיולים וקמפינג. הם מציעים את החופש לגלות יעדים מרוחקים ולפגוש מקומות שלא יהיו נגישים עם מכונית רגילה.   הנה