יתרונות וחסרונות במערכת גז לרכב

אחת המהפכות הגדולות ביותר של המאה ה-21 תהיה מהפכת איכות הסביבה. היא התחילה כבר במאה ה-20, אך היא התפתחה וקיבלה משמעויות שונות במאה ה-21, וכבר היום, אחרי עשרים שנה, אפשר לראות שזו המהפכה הגדולה והמשמעותית ביותר מבחינה חברתית, כלכלית וכן מבחינות אחרות, הן על חיינו כפרטים והן כחברה.

אחד ההיבטים של מהפכה זו, מתרחש על הכביש. כל הזמן קיימים ניסיונות לשנות את המצב הקיים ולעבור משימוש ברכבים המנועים על ידי דלק לכלי רכב אחרים, ביניהם רכבים אשר מנועים על ידי חומרים אחרים, הרבה יותר ידידותיים לסביבה.

אחת האופציות הפופולאריות היא מערכת גז לרכב. הרעיון הוא מאוד פשוט. לוקחים רכב רגיל, מתקינים בו מערכת שמאפשרת לרכב לנסוע על גז, ובכך למעשה עושים מה שנקרא “הסבה לגז”. אחרי שמתקינים את המערכת, הרכב יכול לנסוע באופן סדיר גם באמצעות גז.

ברגע שהחלו לבצע הסבת רכב לגז, אז באופן טבעי החלו גם להתקין משאבות למילוי מערכות גז. ניתן למצוא המשאבות בתחנות דלק וכן במקומות אחרים, כולל בלא מעט חניונים פתוחים, כולל כאלה שמשתייכים למקומות עבודה או חניונים ציבוריים. המטרה היתה, לעודד אנשים לעבור ולהשתמש במערכות גז.

כפי שנוכל לראות מיד, יש יתרונות ויש חסרונות למערכות גז לרכב. היתרונות אומנם עולים על החסרונות, אך עדיין חשוב להכיר גם את החסרונות של המערכת. צריך להדגיש, לא כל אחד יכול להתקין מערכת גז ברכב שלו, יש לבחון את סוג הרכב ואם קיימת אופציה לשם כך. כמובן שההתקנה עצמה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך, על פי כל התקנים בחוק.

מה הם היתרונות ומה הם החסרונות של מערכת גז לרכב

ישנם שלושה יתרונות בולטים בכל מה שקשור להתקנת מערכת גז לרכב:

יתרון ראשון – מדובר על חומר ידידותי לסביבה. גז להבדיל מדלק, איננו מזהם את הסביבה ולכן, אם אנחנו רוצים לשמור על איכות הסביבה והנושא בוער בעצמותינו, אז אין ספק שזה יתרון עצון.

יתרון שני – מדובר על חומר נקי, ולכן הוא גם יוצר הרבה פחות בלאי ביחס לדלק. אנחנו יכולים ליהנות מרכב שאיננו דורש הרבה טיפולים לרכב.

יתרון שלישי – כשמתקינים מערכת גז, לא מנתקים את המערכות האחרות, כלומר עדיין אפשר להשתמש במערכת הדלק שמותקנת ברכב. מה שאומר, שאם במקרה אי אפשר להשתמש במערכת הגז, ניתן לעבור באופן מיידי לשימוש במערכת הדלק.

חסרונות של מערכת גז לרכב:

חסרון אחד הוא, שהמערכת תופסת שטח, לא מדובר במערכת קטנה, ולכן צריך לבחון מה הגודל של תא המטען של הרכב, בשביל להחליט האם משתלם להתקין אותה.

חסרון שני, ישנם חניונים ומקומות אחרים אשר לא ניתן להיכנס אליהם עם רכב גז, בגלל אופי המבנה וחשש שיקרה משהו לרכב ולסביבה.

אצלנו תקבלו את ההחזר החודשי הנמוך בישראל. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכבי שטח הם הפרטנטרים המושלמים לאוהבי טיולים וקמפינג. הם מציעים את החופש לגלות יעדים מרוחקים ולפגוש מקומות שלא יהיו נגישים עם מכונית רגילה.   הנה