ליסינג מימוני, ליסינג פרטי וליסינג תפעולי – מה ההבדלים ביניהם?

ישראלים רבים שרוצים לקנות רכב חדש, פוגשים דרכות רבות לעשות זאת. לדוגמא, כל מי שמתעניין ברכישת שברולט סילברדו החדשה והפופולרית במיוחד בישראל, בשיטוט קל באינטרנט הוא פוגש מושגים רבים מתחום קניית הרכב – ליסינג מימוני, ליסינג ליסינג תפעולי ועוד. מאחר והמושגים דומים קצת זה יוצר בלבול בקרב קהל מחפשי הרכב.
בכתבה הנ”ל נתרכז בליסינג מימוני, ליסינג וליסינג תפעולי – מה ההבדלים ביניהם?

ליסינג מימוני

ליסינג מימוני זוהי עסקה שמתאימה ללקוחות פרטיים המתעניינים בקניית רכב, שבה בעצם הלקוחות קונים רכב חדש מסוכנות הרכב על ידי תשלום חודשי, והרכב נרשם על שמם. בעסקה כזו כל עלויות הרכב כגון: דלק, ביטוח וכו’ משולמים על ידי לקוח.

מה שטוב בליסינג מימוני זה שלאחר שהלקוח מסיים את התשלומים כלפי חברת הליסינג, עומדות בפניו 2 אפשרויות: לשלם את מה שנותר ואז בעצם לרכוש את הרכב ולהיות הבעלים שלו או להחזיר את הרכב לחברת הליסינג ואז במקרים רבים לקוחות מחליפים לרכב חדש ועדכני יותר וממשיכים את תהליך התשלום החודשי. כך נוצר מצב שהלקוח נהנה תמיד מרכב חדש ועדכני והוא לא צריך להיתקע עם רכב שנהיה לא רלוונטי ומאבד מהערך שלו ככל שהשנים עוברות

ליסינג פרטי

בשיטה של ליסינג פרטי הלקוח משכיר את הרכב ומשלם סכום חודשי קבוע לתקופה, כפי שנקבע מראש עם חברת הליסינג כאשר הרכב נשאר רשום על שם חברת הליסינג.

חברת הליסינג בעצם נותנת ללקוח הלוואה לרכוש את הרכב, הלוואה שנקבעת לתקופה מסוימת עם תשלומים קבועים וידועים מראש. בשיטה זו בדרך כלל חברת הליסינג מגבילה את הלקוח כך שלא יעבור מספר ק”מ מסוימים, ישלם עמלות כביש 6 וכו’.
ליסינג פרטי מתאים למי שמעוניין לקנות את הרכב בסופו של דבר, מאחר ואם הוא לא יהיה מעוניין, בתום תקופת ההלוואה הוא שילם את התשלומים אך הרכב נשאר עדיין של חברת הליסינג ובעצם הלקוח יפסיד.

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי זוהי עסקה שמתאימה במיוחד ללקוחות עסקיים שצריכות צי רכב עבור העובדים שלהן. במקרה של ליסינג תפעולי, בדרך כלל ההוצאות הן על חשבון חברת הליסינג, הוצאות כגון: נזקים, תיקונים לקיחת אחריות על תאונות (חברת הליסינג בעצם משלמת את הביטוח), טיפולים ועוד.

במקרים רבים חברת הליסינג מאפשרת גם סידור של “דלקן”, ואז בעצם עלויות הדלק הן גם על חשבון חברת הליסינג. עסקה זו מתאימה במיוחד ללקוחות עסקיים מאחר והם רק צריכים לשלם חודש בחודשו את הסכום והם מקבלים “חבילת הכל כלול”, כך שאם החברה מחזיקה הרבה רכבים לעובדים שלה, היא חוסכת פה הרבה כאב ראש.

אצלנו תקבלו את ההחזר החודשי הנמוך בישראל. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכבי שטח הם הפרטנטרים המושלמים לאוהבי טיולים וקמפינג. הם מציעים את החופש לגלות יעדים מרוחקים ולפגוש מקומות שלא יהיו נגישים עם מכונית רגילה.   הנה