איך עולם האופנה ועולם הרכב משתלבים ביחד

מכוניות שנוצרו על ידי מעצבי אופנה הן ללא ספק שיתופי פעולה מגניבים מאוד – אך עדיין יחסית לא כל כך מוכרים כמו שיתופי פעולה אחרים – הקיימים בתעשיית הרכב כיום. אף על פי שהן מעטות יחסית, יש עדיין היסטוריה עשירה של “מכוניות מעצבים” שהניעו עניין הרבה לפני שחברות בגדים ומעצבות נשים החלו לשתף פעולה כדי להגביר את ההייפ בעולם האופנה.

החל מבתי האופנה הגדולים ביותר וכלה במעצבות תיקי נשים ועד מעצבי ביגוד ספורטיבים, מה מחבר בין מעצבי אופנה לבין עיצוב רכבים

עולם האופנה ועולם הרכב
עולם האופנה ועולם הרכב

עולמות דומים

ובכן, עיצוב אופנה ועיצוב רכבים הם אולי נשמעים עולמות שונים, אך למעשה שהם אינם כל כך רחוקים. כמו אצל מעצבות תיקי נשים, מעצבות בגדים וכו’, גם מעצבי ומעצבות מכוניות מעוניינים ליצור רכב שהוא לא רק פרקטי ואיכותי מבחינת ביצועים, אלא גם אופנתי ובעל מראה מיוחד ומעורר השראה.

בגלל סיבה זו, לא מעט פעמים מעצבים מעולם הרכב פונים אל מעצבים ומעצבות מעולמות האופנה (ששוב, יכולות להיות מגוונים – כמו למשל עיצוב תיקי נשים, עיצוב שמלות וכו’) על מנת לקבל השראה ואפילו ליצור שיתופי פעולה מעניינים שבהם מייצרים רכב אופנתי במיוחד

 

איך העיצוב בא לידי ביטוי

ובכן, העיצוב בא לידי ביטוי גם בעולם האופנה וגם בעולם הרכב. למשל, כשאנחנו מדברים על השילוב בעולמות הרכב, ניתן לראות שימוש בבדים מסוימים, וקווים חיצוניים ופנימיים שאופיינים לבתי האופנה הגדולים, כמו – ורסאצ’ה, אמפוריו ארמני וכו’.

כשאנחנו מדברים על עולם האופנה, ניתן לראות למשל תיק גב לנשים עם קווים וצבעים שמזכירים רכבי יוקרה כמו פרארי ומרצדס ואפילו עד תיק החתלה שנועד עבור אמהות אך משלב את הסקס אפיל של עולם הרכב!

המעצבות משתמשות בקווים היוקרתיים על מנת ליצור דינמיקה מוטורית בעיצובים שלהן. התוצאה? עיצובים נועזים במיוחד, שאינם מתאימים לכל אחד, אלא לבעלי טעם נועז, בדרך כלל, אם כי פעמים רבות המוצרים גם מדברים אל הקהל הרחב יותר.

שימוש בחומרי גלם מעולם הרכב בעולם האופנה

עוד כיוון מעניין מאוד, הוא שימוש בחומרי גלם מעולם הרכב, עולם האופנה. פעמים רבות מדובר על שימוש בחומרי גלם וינטייג’, כמו למשל חגורות בטיחות, ובדי ריפוד, עם סטייל מיוחד שכבר לא מיוצר היום.

אחד הדברים המעניינים הם למשל, ארנקי נשים שמיוצרים מבדי ריפוד של רכבי GMC ישנים משנות ה 60′, הוא למשל חגורות לגברים שמיוצרים משאריות של חגורות בטיחות של רכבי האמר ישנים.

כשמלשבים בין העולמות האלה, אין ספק שניתן להגיע לעיצובים סקסיים ומיוחדים, שלא רואים בכל מקום. איפה קונים? תחפשו באתרי מעצבות האופנה המיוחדות יותר, על מנת לראות קולקציות שמשלבות עיצוב מעולם הרכב.

אצלנו תקבלו את ההחזר החודשי הנמוך בישראל. השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכב שטח: לאוהבי הטיולים והקמפינג

רכבי שטח הם הפרטנטרים המושלמים לאוהבי טיולים וקמפינג. הם מציעים את החופש לגלות יעדים מרוחקים ולפגוש מקומות שלא יהיו נגישים עם מכונית רגילה.   הנה